Jdi na obsah Jdi na menu
 


Itikistán vyhlásil absolutní samostatnost!

9. 3. 2008

"Dnešním dnem již definitivně!" - tohle je heslo vyhlášení samostatnosti Demokratické republiky Itikistán ležící na území bývalé Jugománije.Obrazek

Hlavou státu se stal Arkadiy Dubnov (na snímku), prodemokratický politik. Za vlády Jirgina Xenuloviče byl tajemníkem ministerstva spravedlnosti a s Xenulovičem se dobře znali.

Dubnov chce představit zcela nový princip demokratické vlády, která s kapitalismem, jak on sám říká, nebude mít nic společného.

"Kapitalismus je něco jiného než demokracie. Když v kapitalistické zemi přijdete do potravin, prodají vám potraviny a k tomu se zeptají zdali nechcete ještě přikoupit samopal nebo bednu granátů. V demokracii si koupíte jenom ty potraviny, pro které jste taky původně přisli." - to jsou slova A. Dubnova.

Dubnov chystá ze země odstranit všechny zbraně, které nejsou v držení oficiálních ozbrojených složek.

Kritikou nešetří ani Igirjew, ten mu na oplátku nebude dovážet ropu ani zemní plyn. Itikistán to ale nepotřebuje, protože má ropu vlastní.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Názor

(Krostomien, 9. 3. 2008 14:52)

To je pěkný nesmysl - Kapitalismus je něco jiného než demokracie. Když v kapitalistické zemi přijdete do potravin, prodají vám potraviny a k tomu se zeptají zdali nechcete ještě přikoupit samopal nebo bednu granátů. V demokracii si koupíte jenom ty potraviny, pro které jste taky původně přisli - Takovou blbost nepodporujeme. Váš prezident není při smyslech.